Xypex nedir?


Хурех, betonu suya karşı geçirimsiz yapmak, korumak ve tamir etmek için yegane çözümdür. XYPEX CONCENTRATE, kristal üreterek betonu geçirimsiz yapan sistem içinde kimyasal olarak en etkili üründür.

XYPEX MODIFIED, Хурех Concentrate'i güçlendirmek için ikinci kat olarak, veya duvarları neme karşı korumak amacı ile tek başma kullanılır. XYPEX ADMIX C-1000, betonu karıştırma işlemi sırasında karışıma eklenir.

XYPEX PATCH'N PLUG, özel tasarımı, çabuk donması, büzülmemesi, bağlanma kuvveti ile, betonun tamirini sağlayan benzersiz bir hidrolik betonlama bileşimidir.

Xypex, su ile temas halinde aktif kimyasalları (inorganik + katalizatör maddeler) portland çimentosu ile katalitik reaksiyona girerek, kuvars/iğne tip kristaller oluşturur. Bu iğne tipi kristaller, portland çimentosu ile beton içine ilerler.

Su veya nemli ortamda üremeye, çoğalmaya devam eder. Bu nedenle XYPEX’e canlı organizma diyebiliriz. Betonu içindeki boşluklar dolarak beton mukavemetini arttırır, anti-korozif olduğundan demir donatının paslanmasını, pullanmasını, çürümesini engeller.

Su, sıvı ve madeni yağların beton içine sızmasını kesin önler. Yıllar sonra bile su ile temasta kristal üretmeye devam eder. İşte! XYPEX CHEMICAL CORPORATION, bu üstün kristalize teknolojisine sahip yalıtım malzemesidir.

1. XYPEX , kimyasalın cinsine bakılmaksızın, pH'ı 3.0 ila 11.0 arasında olan kimyasallarla sürekli , pH'ı 2.0 ila 12.0 arasında olan kimyasallarla periyodik olarak temas eden betonu korur.

2. XYPEX İnorganik yaşayan kendini yenileyebilen su ile temasında kristalleşen canlı bir organizmadır.

3. XYPEX , sürekli temasta -32° C + 130 ° C sabit -185 ° C den + 1530 ° C periyodik ısıya dayanıklıdır.

4. XYPEX , 5.76 x 104 rad’lık Gama ışınımı (radyasyon) karşısında hiçbir hastalık yapıcı etki ve zarar göstermez

5. XYPEX , hidroklorik asit , fren yağı, mineral yağı, etilen glikol, tolüen (metil benzen), sulandırılmamış havuz kloru, kostik soda (sodyum hidroksit), gazolin, motorin, transformatör yakıtı, silo atık suları gibi kimyasallara karşı sürekli dayanıklılık gösterir..

6. XYPEX , non-toxic’tir; zehirli madde içermediğinden içme suyu ve gıda depolarında başka bir kaplama yapılmadan kullanılır.

7. XYPEX , non-hazardous malzeme sınıfındadır.

8. XYPEX , beton elemanın kompasitesini % 5 - 20 cıvarında arttırır

9. XYPEX Leed Sertifikalı bir üründür

10. XYPEX Klorür iyonu aktivitesini nötralize eder

11. XYPEX Nefes alan beton oluşturarak sağlıklı yaşam alanı sağlar

12. XYPEX Demir donatıyı pastan ve korozyondan korur.

13. XYPEX nem ve ultraviyole ( mor ötesi ) Işınlarından etkilenmez

Xypex Türkiye


XYPEX Su Yalıtım Teknolojisi Kanada menşelidir. 1969 yılında tescil edilmiştir. Dünyanın 70 ülkesinde distirbütörlüğü bulunan en yaygın kristalize su yalıtımı malzemesidir.

XYPEX 1987 yılında TOPSİT A.Ş. tarafından distribütörlüğü alınarak, Türkiye inşaat pazarında kullanılmaya başlanmıştır. 2008 yılında distiribitör TOPSİT AŞ. tarafından XYPEX Türkiye genel satıcılığı ”Cepa İzolasyon ve Ticaret Ltd. Şti.” ne verilmiştir.

Cepa İzolasyon ve Ticaret Ltd. Şti.

Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Harika Sok. No:3/1 Ataşehir - İstanbul
T : 0216 469 75 77 & T : 0216 469 75 78 & T : 0216 469 80 21
F : 0216 469 75 79
M : info@xypexturk.com